ONDERSTEUNINGSMAATREGELEN DOOR OMIKRON
Om het hoofd te bieden aan de gevolgen van het welig tierende Omikron, hebben de sociale partners voorzien in enkele tijdelijke ondersteuningsmaatregelen. De maatregelen gelden voor alle sectoren, met uitzondering van het onderwijs en de zorgsector (waarvoor aparte maatregelen zijn voorzien). Het gaat om tijdelijke maatregelen die gelden van 23 januari tot en met 28 februari 2022.
We geven je enkele van de maatregelen mee:
Voor werknemers in tijdelijke werkloosheid mogen er opeenvolgende arbeidsovereenkomsten van bepaalde duur gesloten worden. Dit moet dan wel een overeenkomst van minstens 7 dagen zijn én bij een andere werkgever. De werknemer kan de tijdelijke overeenkomst zonder opzegtermijn beëindigen.
Werknemers in voltijds of deeltijds tijdskrediet, themaverlof of met landingsbaan kunnen dit tijdelijk schorsen om bij de eigen werkgever te werken tot 28 februari en nadien de oorspronkelijke onderbreking te hervatten. De werknemer kan ook een tijdelijke overeenkomst bij een andere werkgever afsluiten mét uiterlijke einddatum 28 februari 2022.
In beide gevallen behoudt de werknemer 75% van diens onderbrekingsuitkering.
In het eerste kwartaal van 2022 mogen studenten 45 uren presteren die niet op hun jaarlijks contingent van 475 uren zal worden aangerekend. In tegenstelling tot de andere maatregelen, loopt deze dus tot en met 31 maart 2022. Er zal vermoedelijk ook geen bedrijfsvoorheffing ingehouden worden op het loon voor deze 45 uren.
Het gaat voorlopig nog om wetsvoorstellen die pas geldend zijn na publicatie in het Belgisch Staatsblad. We houden je op de hoogte!
Sociaal-juridisch advies gewenst bij het implementeren in je payroll en strategisch HR-beleid?
Neem vrijblijvend contact op via info@puuhr.be.
Bekijk zeker ook eens ons opleidingsaanbod op onze website.